Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Samsun Şube ve Zonguldak Şube Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Samsun Şubesi ile Zonguldak Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 15-16 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, çalışma koşullarını iyileştirmenin, sendikal hak ve özgürlükleri korumanın yolunun sendikal eğitimler aracılığıyla bilinç düzeyinin yükseltilmesinden geçtiğini vurguladı; güvenceli iş, insanca yaşam ve onurlu bir gelecek mücadelesinin Cumhuriyeti ikinci yüzyılda yaşatacak en önemli dayanaklardan olduğunu ifade etti.

Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın ile Zonguldak Şube Başkanı Fatih Cevizdibi, eğitimlerin sendikal örgütlülüğü ve birlikteliği güçlendirdiğini belirterek eğitim seminerinde emeği geçenlere teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından Sendikamız tanıtım filmi gösterildi.

Eğitim seminerinin birinci gününde Av. Dr. Murat Özveri “Çalışma Yaşamında Hukuki Sorunlar” konusunda bilgi vererek temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı.

Eğitim seminerinin ikinci gününde Eğitim Uzmanı Furkan Bircan “Ekonomik Gelişmeler, Emeğin Durumu ve Yeni Dönemde Sendikal Mücadele” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu