Haberler

Sendikamız Yönetici ve Personel Eğitimi Antalya’da Yapıldı

Sendikamız Genel Merkezi Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyeleri ile Şube Yönetim Kurulu üyelerini ve sendikamız Genel Merkez Personeli ile Şubelerimiz personellerini kapsayan eğitim çalışmalarımız 9-10-11-12 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Eğitimin açılış konuşması Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Salih Gönüllü tarafından yapıldı. Genel Eğitim Sekreterimiz yaptığı konuşmada “Yönetici eğitimlerimizin bundan sonra da devam edeceğini, ancak eğitimde öncelikli hedefimizin üyelerimizle birlikte yapılması olduğunu vurguladıktan sonra eğitimin dinleyenlere katkı sunacağına olan inancını” belirterek başarı dileklerini iletti.

Birinci gün sabah oturumunda ilk ders, sendikamız yöneticileri ile sendikamız çalışanlarına Merve Diltemiz Mol tarafından “İletişim Teknikleri” ortak ders olarak verildi. Öğleden sonra şubelerimizin yönetici kadrolarına yönelik yapılan eğitimde, birinci dersde İstanbul Üniversitesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Gülsevil Alpagut tarafından “ Sendikal Güvenceler” , ikinci ders ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Ali Cengiz Köseoğlu tarafından “Toplu İş Sözleşmesi ve Yapılış Süreci” konulu dersler verildi.

 

Eğitimin ikinci gününün sabah oturumunda, Sendikamız Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu yönetici ve sendikamız çalışanlarına yaptığı konuşmada, ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar ile sendikal sorunlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Sendikamızın içinde bulunduğu durum ile hedeflerimize yönelik tespitler yaptı. Ve tespit edilen bu hedeflere ulaşmak için tüm yönetici ve personelimizden azami gayret beklediğini belirterek çalışmalarında başarılar diledi.

Öğleden sonra sendikamız Şubelerinin İdari Sekreterleri, Genel Sekreter Hakan Bozkurt başkanlığında, Mali Sekreterleri Genel Mali Sekreter İsmail Aydın Başkanlığında, Örgütlenme Sekreterleri Genel Örgütlenme Sekreteri Çağdaş Duyar Başkanlığında, Eğitim Sekreterleri ise Genel Eğitim sekreteri Salih Gönüllü Başkanlığında toplanarak atölye çalışmaları yaptılar.

Yapılan çalışmalar, ulaşılan sonuçlar ve alınması gereken tedbirlerin değerlendirildiği bir değerlendirme toplantısı ile son buldu.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu