Haberler

Süperpak Ambalaj Grevcilerinin Onurlu Mücadelesini Destekliyoruz

 width=

Türk-İş üyesi Selüloz-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Süperpak Ambalaj’da toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine bugün grev uygulamasına başlandı.

Süperpak Ambalaj’da greve çıkılması üzerine Selüloz-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada şu görüşler dile getirildi:

“Sendikamız Avusturya menşeili MM Süperpak Ambalaj şirketi ile yılbaşından bu yana devam ettirdiği toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlanmaması üzerine, 20.06.2018 tarihine almış olduğu grev uygulama kararını bugün saat 08.00 itibariyle hayata geçirmiştir.

Üç fabrikada (İzmir/Torbalı, Karaman ve Gaziantep) ve yaklaşık 250 kişi ile başlattığımız grev, fiili olarak grevlerin yasaklandığı, hak aramanın meşru sayılmadığı bir dönemde büyük öneme sahiptir.  Bu nedenle bu üç fabrikanın bulunduğu yerde tüm emek güçlerini ve sınıf dostlarını grevimizi büyütmeye ve dayanışmaya davet ediyoruz.

Biz sendika olarak grevi amaç değil, taleplerimizi elde edebilmek için bir araç olarak görüyoruz. Bu nedenle işverenle hiçbir görüşme yolunu kapatmadık. Ancak şu da iyi bilinmeli ki, biz taleplerimiz karşılanana kadar bu haklı ve onurlu mücadelemizi devam ettireceğiz.”

Selüloz-İş Sendikası üyesi Süperpak Ambalaj işçilerinin onurlu mücadelesini kutluyor ve dayanışma içinde olduğumuzu vurguluyoruz. 

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI
GENEL YÖNETİM KURULU
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu