Haberler

Terörist Saldırıları Nefretle Kınıyoruz

Ankara, 13 Mart 2016 tarihinde yeni bir terör saldırısı ile sarsıldı.

Başkent Ankara’da 156 gün içinde üçüncü büyük bombalı saldırı olan katliam, aralarında TÖMER’de çalışan Sendikamız üyesi Hacer Parlak’ın kızı Destina Peri Parlak‘ın da bulunduğu 37 kişinin ölümüne ve 125 yurttaşımızın yaralanmasına neden olmuştur.

Gerçekleştirilen tüm saldırıların ana hedefi, Türkiye’nin kaos ortamı içine girmesi, tıpkı Irak ve Suriye’de olduğu gibi terör sarmalında kalması ve giderek parçalanmasıdır. Ülkemize yönelik bu saldırıların temel amaçlarından biri de kazanılmış demokratik hak ve özgürlüklerin kısıtlanmasıdır.

Bu arada ülkenin başkentinde, üstelik Parlamentonun, Başbakanlığın, Kuvvet Komutanlıklarının ve güvenlik birimlerinin üç-beşyüz metre uzağında gerçekleştirilen saldırıların engellenememesi mutlaka sorgulanması gereken bir olumsuzluktur. Ülkeyi yönetenlerin görevi, halkın güvenliğini sağlayacak etkili önlemleri almak ve yaşama geçirmektir.

Ankara’da gerçekleştirilen katliamı şiddetle kınıyor, yaşamlarını yitiren yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı; yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu