Haberler

Tesco Kipa’da 10 Yıl Süren Mücadelemiz Yargıtayın Kararı İle Başarıya Ulaştı.

ÜYELERİMİZE, KİPA İŞÇİLERİNE, SINIF DOSTLARINA DUYURU

TESCO KİPA’da 2003 yılından bu yana süren sendikal mücadelemiz, bugün açıklanan Yargıtay kararı ile başarıya ulaştı. Yargı TEZ-KOOP-İŞ Sendikasının TESCO KİPA’larda yetkili sendika olduğunu perçinledi. Zafer örgütlenen, direnen ve yılmayan KİPA işçisinin oldu.

Türkiye TESCO KİPA örgütlenme çalışması, dünya işçi hareketinde önemli örgütlenme hareketlerinden biri olarak yerini aldı. Bu başarı TEZ-KOOP-İŞ çatısı altında mücadele eden TESCO KİPA işçilerinindir.

Şimdi yeni bir mücadele dönemi olan TESCO KİPA işçilerinin daha iyi şartlarda yaşamını sürdürmesinin aracı olacak Toplu İş Sözleşme süreci başlıyor.

Toplu iş sözleşme masasında, haklarımızı savunmak ve geliştirmek üzere bugün dünden daha çok birlikte olmaya ihtiyacımız var. Daha başarılı, daha güçlü olmak için TESCO KİPA’da çalışan işçi arkadaşlarımızı üye olmaya ve aramıza katılmaya davet ediyoruz.

Bugünlere ulaşmamızda mücadeleye katkı veren üyelerimizi, gelmiş geçmiş tüm yöneticilerimizi, sendikamız çalışanlarını ve bütün sınıf dostlarımızı sevincimize katılmaya çağırıyor, teşekkür ediyoruz.

YAŞASIN İŞÇİ SINIFININ ÖRGÜTLÜ SENDİKAL MÜCADELESİ
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu