Örgütlenme

Tez-Koop-İş Başkanlar Kurulu Toplandı

Tez-Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu 18 Mart 2023 tarihinde Tezmadra Otel’de toplanarak, başta 6 Şubat Depremleri sonrası süreç ve Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü görüşmeleri olmak üzere genel sendikal sorunları değerlendirdi.

Başkanlar Kurulu toplantısının açılışını yapan Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü vesilesiyle “Ulusal Kurtuluş Savaşımıza giden yolun filizlendiği Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasında büyük bir sorumluluk üstlenen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm mücadele arkadaşlarını saygıyla anıyoruz” diyerek konuşmasına başladı. 6 Şubat Depremlerinin hemen ardından gittiği deprem bölgesinde gördüğü sorunları ve afetzedeler ile yaptığı birebir görüşmeleri aktaran Özdemiroğlu; sendikamızın deprem bölgesinde sürdürdüğü toplumsal dayanışmaya ilişkin bilgi verdi.

Ardından Genel Sekreter Hakan Bozkurt, 2023-2024 yılı Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolüne ilişkin, Konfederasyonumuz Türk-İş ile birlikte yürütülen görüşmelerde gelinen aşama üzerine konuştu. 2023-2024 yılı Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü ortak teklifi maddeleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Başkanlar Kurulu, toplu iş sözleşmesi, örgütlenme, eğitim çalışmaları ile mali konuların konuşulması ve sendikal konulara ilişkin genel sorunların ayrıntılı biçimde tartışılmasıyla devam etti. Demokratik hak ve özgürlükler ile sendikal mücadelenin birbirini tamamlayan; birlikte ilerleyen mücadeleler olduğu belirtilen Başkanlar Kurulu, Tez-Koop-İş Sendikasının bu bilinçle davranarak sendikal sorumluluklarını yerine getireceği konusunda fikir birliğine varılması ile sona erdi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu