Haberler

Tüm Sağlık Çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun

Yaşamı ve sağlığın sürdürülebilirliğini temsil eden hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.

Temel insan haklarından olan sağlık hakkının her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde, sağlık sisteminin içinde bulunduğu sorunların ağırlığı ile çalışmalarını sürdüren sağlık emekçilerinin sorunlarına sahip çıkmak, onlarla dayanışma içinde bulunmak,  başta sendikaların ve demokratik kitle örgütleriyle tüm kurum ve kuruluşların görevi olmalıdır. Çünkü onların emeği, dikkati, özeni ve birikimi tüm insanlarımızın yaşam güvenidir.

Son yıllarda demokratik tepkilere rağmen uygulamaya konulan sağlıkta dönüşüm politikalarının yarattığı çok katmanlı ve ağır sorunlara; özlük haklarına yönelik yetersiz ve ayrımcı düzenlemelere ve artan baskı, şiddet, yıldırma uygulama ve politikalarına karşı, gece-gündüz demeden çalışan sağlık emekçilerinin 14 Mart’ını kutluyor; insan sağlığına yaptıkları katkı ve sınır tanımaz emekleri karşısında saygıyla eğiliyor, bir kez daha teşekkür ediyoruz. 

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan
Haydar Özdemiroğlu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu