Haberler

Tüm Üyelerimizin ve Emek Camiasının Yeni Yılı Kutlu Olsun

2014 yılı işçiler/emekçiler için insanca yaşam koşullarının ortadan kalktığı, işçi cinayetlerinde onlarca yüzlerce işçi kardeşimizi bir anda kaybettiğimiz bir yıl olarak yaşandı.

Çalışma süreleri fiilen uzadı. Elektrik, su, doğalgaz, ulaşım gibi temel ihtiyaçlara zam yağdı. Taşeronlaştırma, sendikasızlaştırma, kayıt dışı çalışma yöntemleriyle güvencesiz ve ucuz işçilik olağan çalışma koşulları haline getirildi. İşsizlik rekor rakamlara ulaştı. Asgari ücret her yıl olduğu gibi bu yıl da açlık sınırının altında kaldı.

İşçiler, öğretmenler, öğrenciler taleplerini dile getirmek üzere anayasal gösteri hakkını kullanmak isterken, kent meydanlarında amansız saldırılara maruz kaldı. Emeğe yönelik saydığımız saymadığımız tüm saldırılar, umudu, mücadele azmini yok edemedi.

Emeğe dönük saldırılara ve işçi cinayetlerine karşı birçok direniş yaşandı. Bu direnişler umudumuzu her daim taze tutacak.

Tez-Koop-İş Sendikası olarak tüm üyelerimizin ve tüm emekçilerin yeni yılını kutlar, insanca bir yaşam ve insanca çalışma koşullarının gerçekleştiği yeni bir yıl dileriz.

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu