Haberler

Tüzük Değişikliği Gündemli Olağanüstü Genel Kurulumuz Tamamlandı

Tüzük Değişikliği, İdari ve Mali Kararlar Olağanüstü Genel Kurulu 07.04.2018 Cumartesi günü saat 12.00’de Belediye-İş Sendikası Genel Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Genel Başkanımız Haydar Özdemiroğlu’nun açılış konuşması ile başlayan Genel Kurul, önceden belirlenen gündem çerçevesinde devam etti. Tüzük değişikliği, idari ve mali kararlar olağanüstü genel kuruluna sendikamız Genel Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Yöneticileri, Delegeler ve Üyelerimiz katıldı. Birlik ve bütünlük içerisinde geçen Genel Kurulda tüzük değişiklikleri, idari ve mali kararlardaki değişiklikler görüşüldü.

Yaşanabilir ve sağlıklı bir toplum için ekolojik dengeye sahip çıkılması, kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, çocuk işçiliğinin önlenmesi, engelli çalışanların çalışma yaşamında ayrımcılığa uğramaması ve engelli çalışanların daha fazla çalışma yaşamı içerisinde olmaları için çaba sarf edilmesi anatüzük maddelerine eklendi.

Ayrıca Sendika Organlarında Kadın Çalışma Kurulu, Engelli Çalışanlar Kurulu, Genç Emek Kurulu ve İşyeri Komiteleri Kurulu oluşturulması Anatüzük maddesine ilave edildi. Oylamaya sunulan tüm maddeler oy birliği ile kabul edildi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu