GenelManşet HaberlerÖrgütlenme

UNI Avrupa Bölge Sekreteri Oliver Roethig Sendikamız Genel Merkezini Ziyaret Etti

Tez-Koop-İş Sendikası olarak üyesi olduğumuz UNI Avrupa Bölge Sekreteri Oliver Roethig Türkiye ziyareti kapsamında Genel merkezimizi ziyaret etti. Ziyarette, Türkiye ve Avrupa’daki çalışma yaşamına dair sorunlar ve çok uluslu şirketlerde örgütlenirken yaşanan sıkıntılar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bugün yapılan ziyarette Oliver Roethig’e BASISEN Dış İlişkiler Uzmanı Meral Erdoğan eşlik etti. Oliver Roethig ile yapılan toplantıya Genel Başkanımız Haydar Özdemiroğlu, UNI Avrupa Ticaret Yürütme Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Genel Sekreterimiz Hakan Bozkurt, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Çağdaş Duyar ve sendikamız Uluslararası İlişkiler Uzmanı Doç. Dr. Emirali Karadoğan katıldı.

Yapılan toplantıda hem Türkiye hem Avrupa’da çalışma yaşamına dair sorun başlıkları ile birlikte güncel siyasal gelişmeler ele alındı.

Sendikamızın son dönemde başarılı bir şekilde sendikalaştırdığı Deichman, Hummel, Camper, JYSK ve Tommy Hilfiger gibi çok uluslu şirketlerde yaşanan sorunlar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Oliver Roethig de çok uluslu şirketlerdeki örgütlenmelere yönelik fikirlerini ve izlenmesi gereken yollar hakkında görüşlerini bildirdi. Yaşanan sorunlara karşı nasıl bir dayanışma yöntemi geliştirilebileceği üzerine önerilerini iletti.

Oliver Roethig toplantı sonunda Mart 2025’de Belfast’ta yapılması planlanan UNI Avrupa 6. Kongresi hakkında bilgilendirme yaptı.

Ziyaretin sonunda Genel Başkanımız Haydar Özdemiroğlu, UNI Avrupa Bölge Sekreteri Oliver Roethig’e ve BASISEN Dış İlişkiler Uzmanı Meral Erdoğan nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu