Manşet Haberler

“Yüzleşme” Belgesel Gösterimi İstanbul ve İzmir’in Ardından Muğla’da…

Genellikle tüm kadınların korkulu rüyası meme kanserini konu edinen “Yüzleşme” belgeseli İstanbul ve İzmir’in ardından 6 Mart 2020 tarihinde Muğla’da gösterildi.

Tez-Koop-İş Sendikası Muğla Şubesi’nin düzenlediği ve Muğla Barosu Toplantı Salonunda gerçekleşen belgesel gösterimine Şube Başkanı Hüseyin Yıldız, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe İlçe Belediyesi Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ile sendika üyesi kadınlar ve temsilciler katıldı. 

Gösterimin açılışında konuşan Tez-Koop-İş Sendikası Muğla Şubesi Başkanı Hüseyin Yıldız, toplumsal sorunlara ilişkin etkinliklerin sürdürüleceğini belirtti. 

Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Prof. Dr. Özlem Şahin Güngör’ün “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının İnsan Hakları” konulu eğitimiyle başlayan etkinlik, “Yüzleşme” belgeselinin gösterimi ve belgesel yönetmeni Nejla Demirci’yle gerçekleştirilen söyleşiyle devam etti. Programın sonunda ise Dr. Gülçin Kınay Polat, meme kanseri, kadınlarda sık görülen kanser türleri ve kanserin erken tanısı konularında bilgilendirme yaptı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu