Uluslararası

108. ILO Genel Konferansı: “İyi Bir İş ile Daha İyi Bir Gelecek İnşa Etmek”

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) 108’inci Genel Konferansı ve aynı zamanda ILO’nun kuruluşunun 100. Yıl toplantısı İsviçre’nin Cenevre kentinde 10-21 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

Konferansta Türkiye’den işçi temsilcisi olarak katılan Türk-İş delegasyonuyla birlikte Sendikamız Tez-Koop-İş’i temsilen Genel Sekreter Hakan Bozkurt ve Sendika Danışmanı Dr. Emirali Karadoğan katıldı.

ILO’nun kuruluşunun 100. yılı olması nedeni ile devlet başkanlarının da katılarak açış konuşmaları yaptıkları konferansta, Türkiye adına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Genel konferansta Türkiye delegasyonundan; Hükümet adına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işçi temsilcisi olarak Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, işveren temsilcisi olarak da Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Özgür Burak Akkol birer konuşma yaptı.

Öte yandan Tez-Koop-İş Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, uluslararası üst örgütümüz UNI Global yetkilileri ile Cenevre’de bir araya geldi. Yapılan toplantılarda UNI ile birlikte yürütülmekte olan INDITEX çalışanlarına yönelik sendikalaşma çalışmaları başta olmak üzere devam eden  örgütlenme çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu