Haberler

15 Temmuz Darbe Girişimini Gerçekleştirenleri Lanetliyoruz

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli günlerinden biri olan 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmek istenen askeri darbe girişiminin 1. yıldönümünde, insan haklarına, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve toplumsal dayanışmaya duyduğumuz güven ve bağlılığı bir kez daha vurgulamanın gerekli ve zorunlu olduğunu belirtmek istiyoruz.

Ülkemizde demokratikleşme sürecinin kesintiye uğratılması girişimlerine karşı sürekli uyanık olmak, insan hakları temelinde tüm siyasal ve sosyal özgürlüklerin güvence altında tutulması, demokrasinin vazgeçilmez unsurunu oluşturan özgür basın, sendikalar ve demokratik kuruluşlar yönünden zorunluluktur ve varlık şartıdır.

Darbe ve darbe girişimlerinin gerçek anlamda engellenmesi, yasama, yürütme ve yargı erkinin tek elde toplanmaması ve bağımsızlığıyla; demokratik hak ve özgürlüklerin geliştirilmesiyle; katılımcı demokrasinin güçlendirilmesiyle; hukuk devleti kurallarının tam ve eksiksiz biçimde uygulanmasıyla olanaklıdır.

Ülkemiz tarihi yönünden son derece önemli olan 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin engellenmesi için yaşamlarını ortaya koyan, aralarında İstanbul’da Media Markt işyerinde çalışan üyemiz Muharrem Kerem Yıldız’ın da bulunduğu tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, darbe girişimini gerçekleştirenleri bir kez daha lanetliyoruz.

Saygılarımızla.

Tez-Koop-İş Sendikası 
Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu