Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Emperyalist işgalden kurtuluşa giden yolda atılan en önemli adımlardan biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 103 yıl önce bugün açıldı. Bağımsızlık mücadelesinin ancak halkla birlikte verilebileceğinin bilincinde olan Meclis, egemenliğin doğrudan halk tarafından kullanılmasını sağlarken; demokratik meşruiyetini de çoğulcu bir temelde yükselmesinden aldı.

23 Nisan 1920 tarihinde Ankara’da toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yaktığı kurtuluş ateşini büyütmek hepimizin sorumluluğudur. Bu sorumluluğu onurla taşıyor; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu gerçekleştiren Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını bir kez daha saygı ve şükranla anıyoruz.

Cumhuriyetin çocuklara emanet edilmesinin simgelerinden biri olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında; çocuk haklarının yok sayılmadığı, çocuk emeği sömürüsünün önlendiği, çocukların iş cinayetlerinde yaşamını yitirmediği ve istismara maruz bırakılmadığı, eşit ve nitelikli eğitime ücretsiz erişimlerinin sağlandığı yarınlar için mücadelemizi sürdüreceğimizi bildiriyoruz.

Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmanın Cumhuriyeti savunmakla mümkün olduğunu biliyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

 

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu