Haberler

Tez-Koop-İş Sendikası Koronavirüs (Covıd-19) Dayanışma Hattı Küresel Salgın Sürecinde Çalışmak Zorunda Kalan İşçiler İçin Bir Umut Oldu

Ülkemizde ve dünyada salgın halini alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak ilan edilen Koronavirüs (COVID-19) başta ülke ekonomileri ve sosyal hayatlar olmak üzere çalışma hayatını da doğrudan etkilemiştir.

Tez-Koop-İş Sendikası olarak başta örgütlü olduğumuz işyerlerinde çalışan üyelerimiz ve işkolumuzda çalışan işçiler olmak üzere tüm çalışanların işyerlerinde karşılaştıkları sorunlara birlikte çözüm üretmek ve taleplerine cevap olabilmek için 23 Mart 2020 tarihinde bir dayanışma hattı kurulmuştur.  

Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Tez-Koop-İş Koronavirüs (COVID-19) Dayanışma Hattının işleyişi hakkında bilgi verdi:

Tez-Koop-İş Sendikası Koronavirüs (COVID-19) Dayanışma Hattı çalışmak zorunda kalan işçilere bir umut oldu. 23 Mart’tan itibaren artan sayıda işçi Dayanışma Hattı üzerinden bize ulaşmaktadır. Bizi sevindiren, sadece üyelerimizin değil, üyemiz olmayan diğer çalışanlarında da Sendikamız uzmanlarına ulaşarak sorunlarına çözüm aramalarıdır.

Arayanların talepleri ortaktır: Salgın sürecinde gerekli önlemlerin etkili biçimde alınması ile kamu sektöründe olduğu gibi ücretli izin uygulamasına geçilmesidir. Diğer yandan kısa çalışma ödeneği, işsizlik sigortası, ücretsiz izin gibi güncel konularda da yoğun sorular gelmekte ve uzmanlarımız bu sorulara yanıtlar vermektedir”.

Tez-Koop-İş Koronavirüs (COVID-19) Dayanışma Hattının dışında ayrıca Sendikamızın sosyal medya hesapları üzerinden yoğun bilgilenme talebi geldiği ve ihtiyaç duyulan bilgilerin en kısa zamanda karşı tarafa iletildiği de Tez-Koop-iş uzmanları  tarafından ifade edilmiştir.

 Tez-Koop-İş Koronavirüs (COVID-19) Dayanışma Hattı ile bu süreçte çalışan ve çalışmayan, sendikalı-sendikasız tüm işçiler doğru bilgiye ulaşmanın güvenini hissetmişlerdir. Tez-Koop-İş Sendikası olarak geçmişte olduğu gibi bu zorlu süreci yürütmeye devam edeceğiz. Bunu sendikal ve toplumsal görev olarak görüyoruz.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu