Haberler

26-30 Haziran Özel Güvenlik Haftası Kutlu Olsun

26 Haziran 2004 tarihinde yürürlüğe girerek özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve İlgili Yönetmeliği 17 yılı geride bırakırken, kanunun kabul edildiği 26 Haziran Özel Güvenlik Günü olarak kutlanmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük sendikaları arasında yer alan ve 10 No’lu İşkolunda (Ticaret, Büro, Eğitim ve Güzel Sanatlar) birçok özel ve kamu kurumunda yetkili olan, Türk-İş Konfederasyonu’na üye Tez-Koop-İş Sendikası  Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasını kutladı.

Haydar Özdemiroğlu yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

“Özel güvenlik çalışanları toplumsal yaşantımızın pek çok alanında özveriyle görev yapıyor. Yurdumuzun dört bir yanında gece gündüz çalışan özel güvenlik görevlilerinin  daha iyi yaşama ve çalışma koşullarına ulaşmaları için ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi zorunludur. Onların  güvenceli sosyal haklarla donatılmaları farklı işkollarındaki tüm sendikaların temel görevleri olmalıdır.

Büyük özveriyle hizmet veren özel güvenlik görevlisi üyelerimizin ve tüm özel güvenlik sektörü çalışanlarının “Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası” nı kutluyorum.”
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu