Manşet Haberler

5 Kasım 2019 Antalya: Erişim’de Sendikal Örgütlenme Hakkı İçin Basın Açıklaması

Sendikamız, Erişim Çağrı Merkezi’nde örgütlenme çalışmalarının engellenmesi nedeniyle 5 Kasım 2019 tarihinde Antalya’da kitlesel basın toplantısı düzenledi.

Kitlesel basın toplantısı “Sendikal faaliyet engellenemez” sloganıyla düzenlenen toplantılardan beşincisi oldu ve Erişim Çağrı Merkezi’nin Türkiye İş Bankası iştiraki olması nedeniyle İş Bankası Muratpaşa Şubesi önünde yapıldı.

Toplantıya Türk-İş Antalya İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Antalya 1 No’lu Şube Başkanı Cemil Ünal, Tez-Koop-İş Sendikası Antalya İl Başkanı Barış Özdemir ile şube yöneticileri ve üyeler katıldı.

Tez-Koop-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir, Erişim Çağrı Merkezi’ndeki sendikal örgütlenmeye dönük baskıları kınayarak Genel Yönetim Kurulu’nun basın metnini okudu. Basın metninde özetle şu ifadeler kullanıldı:

 “İstanbul, Eskişehir ve Ankara’da faaliyet gösteren İş Bankası’nın sanayi ve hizmet grubu iştiraklerinden biri olan Erişim Çağrı Merkezinde sendikamız tarafından bir süredir örgütlenme faaliyeti yürütülmektedir. Örgütlenmede son aşamaya geldiğimiz şu günlerde Erişim Çağrı Merkezi yöneticileri tarafından sendikalaşmayı engellemeye yönelik bir dizi girişimlerde bulunulmaktadır. Sendikamıza üye olan çağrı merkezi çalışanları istifaya zorlanmakta, işten çıkarılmakla tehdit edilmekte ve böylece çalışanlar üzerinde baskı oluşturulmaya çalışılmaktadır.”

 

Erişim’de Sendikal Örgütlenme Hakkı İçin Basın Açıklamaları

12 Eylül 2019 İstanbul

18 Eylül 2019 Eskişehir

1 Ekim 2019 Ankara

15 Ekim 2019 İzmir

5 Kasım 2019 Antalya
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu