Haberler

Adana 1 Nolu Şubemizde Sistemli Eğitimler Yapıldı

Adana 1 Nolu Şubemizde eski ve yeni temsilcilere seminer verildi. Seminere Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın, Şube Başkanı Hülya Özcan, Şube İdari Sekreteri İbrahim Halil Bebe ve Şube Mali Sekreteri Fikret Yaşar katıldı.

24 Mayıs’ta yapılan seminerde “sınıfa stratejik saldırılar, kiralık işçilik, kıdem ihbar tazminatının gaspı, ne yapmalı? nasıl yapmalı?” üzerine bir seminer verildi. Açış konuşmasını Genel Eğitim Sekreterimiz İsmail Aydın yaptı. Aydın, ”Türkiye kritik bir süreçten geçiyor. Suriye’deki iç savaşın fay hatları Türkiye’yi de sarsmaya başladı. Bugün 3 milyon Suriyeli göçmen işsizlik anaforu içinde. Açık ve gizli işsiz sayısı 6 milyona ulaştı. Artık kabul edilsin veya edilmesin Türkiye’de 9 milyon işsiz var. Diğer yandan sınıfa sistemli saldırılar yapılıyor. Özel istihdam büroları, kiralık işçilik bu saldırıların en önemlilerinden biri. Bizim elimizde sendikamızdan başka bir silah yok. Sendikamıza sahip çıkalım.” dedi. Hülya Özcan “sistematik seminerlerimizle şubemizi daha nitelikli ve daha örgütlü hale getireceğiz” diyerek başarılar diledi.

 

24 Mayıs akşamı Mersin’de yeni örgütlendiğimiz Özgüneş işçilerine temel sendikal eğitim niteliğinde seminer verildi. 25 Mayıs günü yeni temsilcilerle “sendikal yapı, temsilci ilişkisi, sendikal organlar, temsilcinin iş hukukundaki yeri” üzerine seminer yapıldı.

Seminerde sendika işyeri temsilcilerine hitap eden Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın, ”hepimize başarılar diliyorum. Temsilciler sendikanın vizyonu ve işyerindeki yüzüdür. Temsilcilik stratejik bir yerdir. Sendikaların temel organıdır. Ayrıca bizim işyerlerinde köklerimizdir. Bu görevi layıkıyla yapacağınıza inanıyorum.” dedi. Şube Başkanı Hülya Özcan ise “temsilciler, sendikanın nabzıdır. Bu nabzı siz attıracaksınız”dedi.

Seminerlere toplam olarak 225 işçi katıldı. Her seminer interaktif bir şekilde gerçekleştirildi, son derece başarılı ve işlevli oldu. Seminerleri Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır verdi.




İlgili Makaleler

Başa dön tuşu