Haberler

Adana Şube Temsilci Eğitimleri 21-22 Ekim’de Yapıldı

21-22 Ekim 2015 tarihlerinde Adana Şubesi’nde iki etap halinde eğitim seminerleri yapıldı.

Seminere Şube Başkanı Hülya Özcan, Şube İdari Sekreteri İbrahim Halil Bebe ve Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın katıldı.

21 Ekim Çarşamba günü yapılan eğitime son bir yıl içerisinde atanan temsilciler katıldı. “Sendikal yapı, sendikal işleyiş, sendikal organlar, temsilcinin görev ve sorumlulukları” konulu üç ders verildi. Seminere 35 temsilci iştirak etti.

Seminerin açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın yaptı. Aydın konuşmasında “Sendikal hareketin önünde ciddi engeller var, Tez-Koop-İş Sendikası yeniden yapılanıyor. 60 bin üyemiz var. Sendika olarak eğitim ve örgütlenmeye yaşamsal önem veriyoruz” dedi.

“Türkiye nereye gidiyor, sınıf tutumu” başlıklı üç ders verildi

İkinci etap eğitim 22 Ekim Perşembe günü gerçekleştirildi. Kamu ve özel sektörde çalışan işyeri temsilcileri katıldı. Seminere 80 temsilci katıldı.

Eğitim Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın’ın açış konuşmasıyla başladı. “Türkiye şu an siyasi ve ekonomik bir kriz içinde. Son derece karanlık bir döneme giriyoruz. Bu süreci ancak örgütlü bir şekilde ve sendikamıza sahip çıkarak aşabiliriz” dedi. Seminerler Genel Eğitim Danışmanı Volkan YARAŞIR tarafından verildi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu