Eğitim-Araştırma

Ankara 1 No.lu Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız Ankara 1 No.lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 20-21 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Ankara 1 No.lu Şube Başkanı Mustafa Kirman, sendikal örgütlenme sürecinde tüm baskı ve eylemlere karşın mücadeleye katkı veren temsilci ve üyelere teşekkür etti. Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen de konuşmasında eğitim seminerlerinin, sendikal örgütlenmenin ve örgütlülüğün ilerletilmesi ile birlikte demokratik sendikal haklar mücadelesine yeni içerik ve boyutlar kazandıracağının altını çizdi.

Seminer, açış konuşmalarını takiben kurumsal tanıtım film gösterimi ile başladı. Av. Dr. Murat Özveri işçilerin temel hakları ve Yargıtay kararları konusunda bilgi verdi. Seminerinin ilk günü temsilcilerimizin soruları ve katkıları ile tamamlandı.

Sendikamız Eğitim, Basın ve Yayın Uzmanı Merve Demirkıran, toplumsal cinsiyet eşitliğinin çalışma yaşamında kadın istihdamına yansımalarını konu alan bir sunum gerçekleştirdi.  Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da sosyal güvenlik sistemi ve EYT ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

Sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu