Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Ankara 2 No.lu Şube Ankara İli İşyeri Sendika Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Ankara 2 No.lu Şubesi Ankara ili işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri 26 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

Eğitim seminerine Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Ankara 2 No.lu Şube Başkanı Mustafa Özgen, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Av. Dr. Murat Özveri, Prof. Dr. Mustafa Durmuş Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Barış Yılan ve işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Sendikamız Genel Merkez Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitimin açılış konuşmalarını yapan Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen şunları söyledi:

”Biliyoruz ki sendikal hareketin güçlü olmadığı her ülkede, krizler derinleşiyor, işçi ve emekçiler yoksullaşıyor, yaşamın her alanı adaletsizlik ve eşitsizliğe teslim oluyor.

İşte bu nedenle Tez-Koop-İş Sendsikası olarak 60 yılı aşkın süredir sendikal mücadelemizi ısrarla ve güvenle sürdürüyoruz. Güçlü bir sınıf sendikacılığının, beraberinde işçi sınıfı için yeni kazanımlar getirdiğini, adaletin ve eşitliğin temel alındığı sosyal politikaların ateşleyicisi olduğunu bilerek sendikal mücadelemize devam ediyoruz.”

Eğitim seminerinde Av. Dr. Murat Özveri “Çalışma Yaşamında Hukuki Sorunlar” konusunda bilgi vererek temsilci ve sorularını yanıtladı.

Prof. Dr. Mustafa Durmuş ”Türkiye’de ekonomik kriz, enflasyon, yoksulluk ve işçi sınıfı” konusunda bilgi verdi.

Eğitim semineri temsilcilerimizin sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu