Eğitim-Araştırma

Ankara 2 No’lu Şube’de Temsilci Eğitimi

Ankara 2 No’lu Şube’de Tübitak, Gençlik ve Spor Bakanlığı, ODTÜ, Elektrik Mühendisleri Odası Amasya Üniversitesi, Ticaret Bakanlığı, Türk-İş, Gıda Mühendisleri Odası, 19 Mayıs Üniversitesi ve ODTÜ Mezunlar Derneği işyeri temsilcilerini kapsayan eğitim 1 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşti.

Eğitime Sendikamız Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Mustafa Barın ve Şube İdare Sekreteri Salih Memiş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Sebahattin Şen “ Türkiye ciddi bir kriz sürecine girdi. Krizin yıkıcı etkileri kısa zamanda ortaya çıkacak ve sendikal örgütlenme güçlenirse bu sonuçlar ortadan kaldırılabilir. Bu seminerler de sendikal örgütlenmenin mayası olarak görülmelidir. Türkiye çapında farklı konuları kapsayan seminerlerimiz devam edecek” açıklamasını yaparak “Sendikamıza sahip çıkalım” dedi. Genel Sekreter Hakan Bozkurt ise sendikal hareketin sorunları hakkında bilgi vererek değerlendirmelerde bulundu.

Üç ders üzerinden yapılan seminerde “Kriz, uluslararası siyasal gelişmeler ve işyeri meclisleri” başlıklı konuyu Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır verdi. Şube Başkanı Mustafa Barın “Kamu çerçeve protokolü ışığında, toplu iş sözleşmeleri ve sendikacılığın geleceği” başlıklı bir sunuş yaptı ve sözlerini şöyle bitirdi: “Önümüzdeki süreçte kamu protokolünün tarafları bağlayıcı ve bloke edici olması, sendikaların temel vasıflarının ortadan kaldıracaktır. Bu süreç itibariyle sendikal aidiyet duygusunun yaratılması sendikal varlık ve yokluk nedenidir.”

Seminer arasında da Erişim Çağrı Merkezi’nde sendikal baskıları proteste etmek için yapılan basın açıklamasına bütün katılımcılar katıldı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu