Manşet Haberler

Ankara 4 No’lu Şube’de Sendika Temsilcileri İçin Eğitim

Ankara, Tokat, Çorum, Amasya, Kayseri ve Konya illerinde bulunan Migros işyerlerindeki sendika temsilcileri için 19 Kasım 2019 tarihinde eğitim semineri düzenlendi.

Tez-Koop-İş Sendikası Ankara 4 No’lu Şube’de gerçekleşen eğitim seminerine Tez-Koop-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Levent Koç, Şube İdari Sekreteri Tayyip Cengiz, Şube Mali Sekreteri Ferhat Çamlı, Şube Örgütlenme Sekreteri Canan Okan ve Şube Eğitim Sekreteri Mustafa Öz ile sosyal güvenlik uzmanı Mustafa Balkız katıldı. 

Yetmişin üzerinde işyeri sendika temsilcisinin katıldığı eğitim semineri Tez-Koop-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen’in açılış konuşmasıyla başladı. Şen, sendikal eğitimin işçi haklarını ve kazanımlarını korumak için zorunlu bir etkinlik olduğunu vurgulayarak eğitimlerin genişletilerek devam edeceğini belirtti. Sebahattin Şen ayrıca “Günümüzde en önemli tehdit olarak ortaya çıkan ekonomik krizin etkilerine karşı direnç göstermek, haklarımızı korumak ve geliştirmek için tüm işçilerin sendikalarına daha çok sahip çıkmak, üye sendika ilişkisini daha güçlü biçimde yaşama geçirmek ve bu yolda kararlılık göstermek zorundayız” dedi.

Açılış konuşmasının ardından eğitim semineri başladı. Sosyal güvenlik uzmanı Mustafa Balkız, 82 milyon nüfusa sahip olan Türkiye’de 10 milyon kişinin hiçbir sosyal güvencesi bulunmadığına dikkat çekti. Seminer, Sebahattin Şen’in temel bordro eğitimiyle sonlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu