Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Antalya Şube ve İzmir 2 No.lu Şube Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Antalya Şubesi ile İzmir 2 No.lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 19-20 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, çalışma koşullarını iyileştirmenin, sendikal hak ve özgürlükleri korumanın yolunun sendikal eğitimler aracılığıyla bilinç düzeyinin yükseltilmesinden geçtiğini vurguladı; güvenceli iş, insanca yaşam ve onurlu bir gelecek mücadelesinin Cumhuriyeti ikinci yüzyılda yaşatacak en önemli dayanaklardan olduğunu ifade etti.

Eğitim seminerinin birinci gününde Eğitim Uzmanı Furkan Bircan “Ekonomik Gelişmeler, Emeğin Durumu ve Yeni Dönemde Sendikal Mücadele” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Ardından Av. Dr. Murat Özveri “Çalışma Yaşamında Hukuki Sorunlar” konusunda bilgi vererek temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı.

Eğitim seminerinin ikinci gününde Prof. Dr. Erinç Yeldan “Küresel Ekonomide Gelişmeler ve Türkiye’nin Konumu & 2000’li Yıllarda Neoliberal Dönüşüm ve Türkiye” konularında sunum yaparak temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı.

Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen; Migros, CarrefourSa ve Macrocenter işyeri temsilcileriyle toplantı yaparak bordro okuma konusunda eğitim verdi, temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı.

Eğitim seminerinin kapanışında konuşan İzmir 2 No.lu Şube Başkanı Tuğrul Çan ile Antalya Şube İdari Sekreteri Aykut Akın, yeni dönemde eğitim seminerlerinin sınıf mücadelesindeki önemini vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu