Tez-Koop-İş Çocuk: 1

Başkandan: “Sevgili Çocuklar Merhaba”

Tez-Koop-İş sendikamız bünyesinde artık sizler içinde bir dergimiz var.

Sendikamıza üye çalışanlar için TEZ-KOOP-İŞ dergisi, KADIN dergisi ve GENÇ EMEK dergisinden sonra ÇOCUK dergimiz de yayın hayatına başladı. Özellikle içinde bulunduğumuz bu zorlu günlerde siz çocukların okul, eğitim hayatı bir süreliğine evden eğitimle gerçekleşmek zorunda. Okulumuzdan, öğretmen ve arkadaşlarımızdan bir süre daha ayrı kalmak zorundayız. Öncelikle sağlıklı birey olmak için bazı kurallara uymalıyız.

Sevgili çocuklar ellerimizi sık sık sabun ve suyla yıkamalıyız, hijyen kurallarına önem vermeliyiz. Bu süre içinde sokağa çıkıp oyun oynamamalı ya da arkadaşlarınızla ev ziyaretleri yapmamalıyız. Sizler evlerinizden eğitiminiz için çeşitli kaynaklardan yararlanırken, bizler de sendika olarak bu alanda sizlere katkı sunmak istiyoruz. Çocuk dergimize basılı olarak ulaşabileceğiniz gibi, abonelik formunu doldurup sendika genel merkezimize göndermeniz yeterli.

Ayrıcı internet sitemiz www.tezkoopis.org adresimizden istediğiniz an dergimize ulaşmanız mümkün. ÇOCUK dergimizin hedef kitlesi 7-12 yaş grubudur. Dergimizin içeriğinde hem genel kültür, hem de ders notlarına katkı sunduğu gibi, sizleri eğlendirecek sayfalarımızda bulunmakta. ÇOCUK KULÜBÜ etkinliklerimizde aynı zamanda sizlerin ya da çalışan velilerinizin gönderdiği fotoğraflarınızın çizimlerini görmek mümkün olacak. İsterseniz çizmiş olduğunuz resimlerinizi ya da yazdığınız şiirlerinizi sendikamız iletişim adresine gönderebilirsiniz.

Tüm Çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sendikamız adına kutluyorum. Sağlık ve neşeyle kalın.

 

Haydar Özdemiroğlu
Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkan
Başa dön tuşu