Genel

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sendikal İstatistikleri Açıklandı: İşkolunun En Büyük Sendikası Bir Kez Daha Tez-Koop-İş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının işkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2024 Ocak ayı istatistikleri yayımlandı.

31 Ocak 2024 tarihli ve 32446 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan istatistiklere göre, Tez-Koop-İş, 129.817 üyesiyle işkolunun en büyük sendikası olma niteliğini koruyor. Tez-Koop-İş Sendikası olarak yıllardır mücadelemizi büyüten ve güçlendiren üyelerimize teşekkür ediyor; son dönemde örgütlü mücadelemize dâhil olan üyelerimize bir kez daha aramıza hoş geldiniz diyoruz.

Tez-Koop-İş Sendikası, sendikal mücadelesini güçlendiriyor; umudu büyütüyor!

Ülkemizin altıncı, Konfederasyonumuz Türk-İş’in üçüncü büyük sendikası Tez-Koop-İş, tüm üyeleri ile birlikte sendikal hak ve özgürlüklerin kalesi olmaya; demokrasi ve sınıf mücadelesini güçlendirirken eşit, özgür ve adil yarınlara dair umudu büyütmeye devam ediyor. İşçilerin, işyerlerinden başlayarak yaşamın her alanında güçlendirildiği; seslerinin duyulduğu bir toplumun inşasının mümkün olduğunu gösteriyor. Güçlü bir sınıf sendikacılığının, adaletin ve eşitliğin temel alındığı sosyal politikaların ateşleyicisi olacağının bilinciyle sınıfsal ve demokratik düşünsel yapısını koruyor.

Tez-Koop-İş Sendikası olarak bu çerçevede imzaladığımız toplu iş sözleşmeleriyle, örgütlediğimiz grevlerle, eylem ve etkinliklerimizle, sınıf bilincinin kazanılması ve geliştirilmesi için gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmalarımızla, kazanımlarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Kamu kurumlarında, üniversitelerde, mağaza ve market sektöründe, işkoluna dâhil olan tüm işyerlerinde örgütlenmeye; demokratik bir toplum, insanca bir çalışma yaşamı için mücadele bayrağını yükseltmeye devam edeceğiz. 60 yılı aşkın süredir dayanışmanın, birliğin ve mücadelenin somutlaştığı Tez-Koop-İş’e, tarihi boyunca katkı sunan tüm üyelerimize, yöneticilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!
Yaşasın Tez-Koop-İş!

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu