Manşet Haberler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sendikal İstatistikleri Açıklandı: İşkolunun En Büyük Sendikası Tez-Koop-İş  

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının işkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2023 Temmuz ayı istatistikleri yayımlandı.

31.07.2023 tarihli ve 32265 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan istatistiklere göre sendikamız Tez-Koop-İş, 128 bin 978 üyesiyle işkolunun en büyük sendikasıdır. Sendikamızın son birkaç yıldır karşılaştığı hukuk dışı işlemlerle işkolunun en büyük sendikası olarak görünmesi engellenmiş ise de verdiğimiz hukuk ve adalet mücadelesi zaferle sonuçlanmıştır. Hak ve özgürlüklerimizin önüne çıkmaya çalışanlar kamuoyuna ve Türkiye sendikal hareketine teşhir edilirken, Tez-Koop-İş Sendikası hakkı olan yere yeniden gelmiştir.

Ülkemizin beşinci, Konfederasyonumuz Türk-İş’in ikinci büyük sendikası olan Tez-Koop-İş; emek ve demokrasi mücadelesini kararlılıkla sürdürmekte; ekonomik, demokratik ve sosyal hakların savunucusu olmaya devam etmektedir.

Tez-Koop-İş Sendikası emeğin, alın terinin ve yarınların güvencesidir:

Toplumsal ve ekonomik krizin derinleşmesine koşut olarak işçilerin çalışma ve yaşam koşullarının her geçen gün zorlaştığı bir dönemde, hak ve özgürlüklerine sahip çıkan on binler sendikamız çatısı altında örgütlenmiştir. Çünkü Tez-Koop-İş Sendikası, işçileri/emekçileri istatistiklere konu olan bir rakamdan ibaret gören sözde sendikaların aksine, emeğin çıkarlarını her türlü kişisel, ekonomik ve politik çıkarın üstünde tutmuş; tehdit ve baskılar karşısında emeğin haklarını savunmaktan bir an olsun vazgeçmemiştir.

Sendikamız, bütün işçilerin insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesi amacından bir an olsun sapmamış; diğer yandan emek mücadelesinin demokrasi mücadelesinden bağımsız olmadığını göstermeyi de sürdürmüştür.

Bu nedenledir ki; üretimden gelen gücünün farkında olan işçiler, yasalarla tanınmış evrensel bir hak olan örgütlenme özgürlüğüne sahip çıkarak Tez-Koop-İş Sendikasında birleşmiş; her toplu iş sözleşmesi döneminde haklarını daha da ileriye taşıma iradesini göstermişlerdir.

Emek, demokrasi ve hak mücadelesinde nice on yıllara…

60 yıldır mücadele bayrağını yükselten Tez-Koop-İş, kamu kurumlarında, üniversitelerde, mağaza ve market sektöründe; işkoluna dâhil olan tüm işyerlerinde örgütlenmeye devam edecektir. Taviz vermediği sınıfsal ve demokratik düşünsel yapısını koruyacak; demokratik bir toplum, insana yakışır çalışma ve yaşam koşulları için yürüttüğü fikri ve fiili mücadelesini nice on yıllara taşıyacaktır.

İşçi/emekçi olma bilinciyle hareket ederek dayanışmamızı, birliğimizi ve örgütlülüğümüzü büyüten tüm üyelerimize, yöneticilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!
Yaşasın Tez-Koop-İş!

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu