Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

İstanbul 6 No.lu Şube Migros, Macrocenter ve MediaMarkt İşyeri Sendika Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız İstanbul 6 No.lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim 17 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

Eğitim seminerine Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, İstanbul 6 No.lu Şube Başkanı Zekeriya Sancak ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Uluslararası İlişkiler ve Eğitim Uzmanı Dr. Emirali Karadoğan ile işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, ‘‘Bugün içinde bulunduğumuz koşullar, adil bir bölüşüme değil aksine büyük bir bölüşüm şokunun ortasında olduğumuza işaret ediyor. Bu bölüşüm şoku, emekçinin milli gelirden aldığı payın yüzde 25’lere kadar düşmesinde görülebiliyor. Diğer yandan işçi ve emekçiler mevcut bölüşüm şokunu, yaşam standartlarındaki keskin düşüşle birlikte her gün yeniden deneyimliyor.’’ diyerek bölüşüm şokuna vurgu yaptı.

Eğitim Seminerinde Dr. Emirali Karadoğan temel sendikacılık ve temsilcilik konularında sunumlarını gerçekleştirdi. Genel Eğitim Sekreterimiz Sebahattin Şen, çalışma yaşamında güncel verilere ilişkin temsilcileri bilgilendirerek bordro okuma eğitimi verdi. Eğitim semineri temsilcilerin sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu