Haberler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Verileri Açıklandı: Tez-Koop-İş Sendikası Kararlı Çizgisini Korumaya Devam Etmektedir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının işkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2023 Ocak ayı istatistikleri yayımlandı.

19 Ocak 2023 tarihli ve 32078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan verilere göre sendikamız Tez-Koop-İş; tüm engellemelere, kamuoyuna yayılmaya çalışılan sahte bilgilere ve bazı işverenlerin baskılarına rağmen 112 bin 578 üyesiyle büyümeyi, inatla ve kararlılıkla çizgisini korumayı sürdürmektedir.

Tez-Koop-İş Sendikası tarihi sorumluluğunun bilincindedir:

İçinde bulunduğumuz ve giderek derinleşen toplumsal ve ekonomik kriz döneminde sendikalara düşen tarihi sorumluluk giderek daha yaşamsal hale gelmektedir. Tez-Koop-İş Sendikası, bu tarihi sorumluluğun bilinciyle hareket etmekte; işçilerin çalışma ve yaşam koşullarını iyileştirip refah seviyelerini yükseltecek toplu iş sözleşmelerinin hayata geçirilmesinin önkoşulu olan sendikal örgütlülüğe büyük önem vermektedir. Sendikamız, üyelerini birer sayıdan ibaret gören sendikacılık anlayışının tam karşısında; üyeleriyle birlikte ve üyeleri için mücadele ettiğini bir kez daha göstermektedir.

Tez-Koop-İş Sendikası “Emek En Yüce Değerdir” şiarıyla mücadele bayrağını yükseltecektir:

Sendikamız, kurulduğu günden bu yana geçen 60 yılda olduğu gibi bugünden sonra da mücadele bayrağını yükseltecek; kamu kurumlarında, üniversitelerde, mağaza ve market sektöründe sayısı yüz binleri aşan örgütlü mücadelesini büyütecektir. Ekonomik, demokratik ve sosyal hakların güçlü kalesi Tez-Koop-İş Sendikası nice 60 yıllarda, benimsediği kararlı, sınıfsal ve demokratik sendikal tutumunu koruyarak daha demokratik bir toplum, daha iyi çalışma ve yaşam koşulları için mücadele etmeye devam edecektir!

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!
Yaşasın Tez-Koop-İş!

 

 
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu