Manşet HaberlerÖrgütlenme

Çevre Mühendisleri Odası Çalışanları Ek Protokol İçin Yeniden Harekete Geçti

Sendikamız Tez-Koop-İş’te örgütlü Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) çalışanları 30 Ekim 2023 tarihinde Ankara 2 No.lu Şubemiz öncülüğünde basın açıklaması gerçekleştirdi. ÇMO Genel Merkezi önünde yapılan açıklamada Sendikamız üyesi ÇMO çalışanları yüksek enflasyon, hayat pahalılığı ve ekonomik kriz koşulları altında ek protokol taleplerini “Geçinemiyoruz! Hakkımız Olanı İstiyoruz! Yok Sayamazsınız!” diyerek bir kez daha dile getirdi.

Çevre Mühendisleri Odası emekçileri tarafından gerçekleştirilen basın açıklaması şöyle:

“Öncelikle Çevre Mühendisleri Odası emekçileri olarak yaklaşık 2 ay önce yapmış olduğumuz basın açıklamasına ve sosyal medya platformları aracılığıyla sesimize destek veren herkese teşekkür ederiz. 

Çevre Mühendisleri Odasının ülkemizin dört bir yanında çalışan emekçileri olarak ekonomik sıkıntılarla mücadele etmekteyiz. Kira, ulaşım ve temel ihtiyaç masrafları giderek artmakta ve bu masrafları karşılamak ise her geçen gün daha da güçleşmektedir. Bize dayatılan köle düzeni ücretleri ile ailemizle bir arada yaşayabilmek, insanca bir hayat kurabilmek mümkün olmadığı gibi her geçen gün hızla düşen yaşam standartlarımızla sefalet içinde bir yaşam bizleri beklemektedir. 

Yaşadığımız bu sorunların çözümü için örgütlü olduğumuz Tez-Koop-İş Sendikası aracılığı ile Oda Yönetim Kuruluna 3 ay önce sunduğumuz “Ek Protokol” talebi, Yönetim Kurulu tarafından başından beri görmezden gelinmiş, yok sayılmış ve oda emekçisi olan bizlerin sesini duymamayı tercih etmişlerdir. 

Haklarımız için verdiğimiz mücadeleler sonucunda sendikamız Tez-Koop-İş ile yapılan görüşmelerde, oda örgütlülüğü içerisindeki çekişmeler, tıkanmalar gerekçe gösterilerek taleplerimiz sürüncemede bırakılmış ve nihayetinde “ek protokol” talebimize olumsuz yanıt verilmiştir. 

Çevre Mühendisleri Odası emekçileri olarak taleplerimizi kamuoyu önünde bir kez daha dile getiriyoruz: 

Bu haklı ve son derece basit taleplerimiz dikkate alınmadığı takdirde Çevre Mühendisleri Odası emekçileri olarak tüm şubelerimizde bugün başladığımız yarım gün iş bırakma eylemimize, 1 Kasım 2023 Çarşamba günü tam gün iş bırakarak çalışmama hakkımızı kullanacağız. 

Hep birlikte daha adil ve insanca bir yaşam için başladığımız bu mücadeleye tüm emekçileri destek vermeye çağırıyoruz.” duyurusunda bulundurlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu