Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi İşyerlerinde Çalışan 115 Üyemiz Adına Toplu İş Sözleşmesini Bağıtladık

Sendikamız ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında bağıtlanan 01.09.2014-31.08.2017 yürürlük süreli toplu iş sözleşmesi; 25.12.2014 tarihinde saat 11.30 da Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinde; sendikamızı temsilen, sendikamız Genel Başkanı Osman GÜRSU, Genel Sekreteri Hakan BOZKURT, , Genel Örgütlenme Sekreteri İsmail AYDIN, işyerinde örgütlü şube başkanımız Levent KOÇ ile işvereni temsilen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, Genel Başkan Yardımcısı Haluk KOÇ ve Genel Başkan Yardımcısı Yakup AKKAYA’nın katılımı ile imzalandı.

İmza töreni öncesinde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU “ Ülkemizde kurulu siyasi partilerin içinde çalışan personelinin örgütlü olduğu ve toplu iş sözleşmesi yapan tek siyasi parti olduklarını, bununla da örgütlü topluma ne kadar önem verdiklerini vurgulamıştır. Ayrıca CHP Genel Merkezinde taşeron işçisi olarak çalışan 39 işçinin bu toplu iş sözleşmesi ile kadroya geçirilerek toplu iş sözleşmesinden yararlandırıldıklarını belirten KILIÇDAROĞLU, CHP iktidarında hiçbir kamu kuruluşunda taşeron işçisi kalmayacaktır. Bugün attığım bu imza bunun tescilidir” diyerek sözlerini tamamlamıştır.

Daha sonra söz alan sendikamız Genel Başkanı Osman GÜRSU “Personeli ile toplu iş sözleşmesi yapan tek siyasi parti olan CHP ye örgütlü topluma olan duyarlılığı nedeniyle teşekkür ederken, CHP’nin emekten yana politikaları ve duyarlılığı nedeniyle de ayrıca övgüyü hak ettiğini vurgulamış, CHP Genel Merkezinde çalışan üyelerimiz adına yeni kazanımlar ve güvenceler getiren iyi bir sözleşme yapıldığını” belirtmiştir.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu