Haberler

Cumhuriyetimizin 98. Yılı Kutlu Olsun!

Türkiye Cumhuriyeti, 29 Ekim 1923 tarihinde Anadolu’nun ortasında bir güneş gibi doğdu. 

Bugün 98. Yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz ile gurur duyuyoruz.

Cumhuriyeti değerli ve güçlü kılacak olan demokrasinin tüm kurum ve kuruluşlarıyla yaşatılmasıdır; eşit yurttaşlık temelinde insan hak ve özgürlüklerinin tam ve eksiksiz sağlanmasıdır; ülkenin tüm bölgeleri ile sosyal kesimleri arasında eşitsizliklerin ortadan kaldırılarak ekonomik ve sosyal hakların geliştirilmesidir; halkın inanç farklılıklarına değer veren, onların toplumsal dayanışma içinde olmasını sağlayan laikliğin titizlikle korunmasıdır; hukukun üstünlüğünün gerçekleştirilmesidir.

Ülkemizi yoksulluğa, gericiliğe, zorbalığa, eşitsizliklere, ayrımcılıklara mahkum etmek isteyen; bireysel amaçları ile çıkarları için ülkenin geleceğini karartan; açlığı, yoksulluğu, çaresizliği kader diye sunmaya çalışan her türlü siyasal ve sosyal oluşumlara karşı mücadele etmenin zorunlu olduğu bilinciyle ısrarla, inatla, inançla Cumhuriyetimize, demokratik hak ve özgürlüklerimize sahip çıkmada kararlıyız.

98. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor; Türkiye Cumhuriyeti ile gurur duyuyoruz.

Nice yıllara Türkiye Cumhuriyeti…

Nice on, yüz, bin yıllara!…

Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!

 

Tez-Koop-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu adına

Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu