Manşet HaberlerÖrgütlenme

Edirne Şube 12. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Sendikamız Edirne Şubesinin 12. Olağan Genel Kurulu, 16 Mart 2024 tarihinde toplandı ve yeniden Şube Başkanlığına Mehmet Meral seçildi.

Edirne Şube Genel Kurulu’nun açılışından sonra yapılan Divan Başkanlığı seçiminde Divan Başkanlığına Genel Sekreterimiz Hakan Bozkurt, Divan Başkan Yardımcılığına Genel Mali Sekreterimiz Mahmut Çetinkaya ve Kocaeli Şube Başkanı Engin Şevket Şimşek, Divan Üyeliklerine Sibel Kılıç ve Reyhan Demiralay seçilmiştir.

Edirne Şube Başkanı Mehmet Meral, genel kurulda gerçekleştirdiği konuşmasında ”Ekonomik sıkıntıların nedenlerinin başında bölüşüm ilişkilerindeki adaletsizlik geliyor. Türkiye’ nin en büyük 500 şirketinin 466’ sının kâr açıkladığı bir dönemde, bölüşüm krizinden çıkışın yolu, ücretlerin baskılanmasında aranırken emeğin milli gelirden aldığı pay her geçen gün azalıyor. Bölüşüm ilişkilerinde adaletin sağlanmasında önemli araçlardan biri olan vergilendirme sistemi, etkin kullanılmıyor. Vergi yükünün adaletsiz bir biçimde işçi ve emekçilerin omzuna yükleniyor olması; diğer bir ifadeyle vergi sistemindeki adaletsizlik, bölüşüm ilişkileri şokunu derinleştiriyor. Tüm bu olumsuzluklardan hep birlikte, birbirimize kenetlenerek, sahip çıkarak, bilinçli yaşamayı öğrenerek çıkacağımızı temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar ardından yapılan seçimlerde şube karar organları şöyle oluştu:

Şube Yönetim Kurulu:

Şube Başkanı: Mehmet Meral

Şube İdari Sekreteri: Haydar Turan

Şube Mali Sekreteri: Murat Kırçiçek

Şube Örgütlenme Sekreteri: Levent Vapur

Şube Eğitim Sekreteri: İbrahim Ayyıldız

Şube Denetim Kurulu: Serkan Öksüz, Ersin Kavçakan ve Ömer Kumdar

Şube Disiplin Kurulu: Suat Gültekin, Armağan Dündar ve Faruk Aktaş

Göreve seçilen tüm şube karar organları üyelerini kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu