Eğitim-Araştırma

Edirne Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız Edirne Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 13-14 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Edirne Şube Başkanı Mehmet Meral, üyelere sosyal olanaklar ile konaklama ve eğitim hizmetleri sunmak üzere inşa edilen tesiste eğitimlerin gerçekleştiriyor olmanın heyecanını paylaşarak programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen de üyelere ve temsilcilere yönelik olarak düzenlenen sendikal eğitim etkinliklerinin sınıfsal bilinçlenme sürecine çok önemli katkı sağladığını belirterek sendikal birliği ve dayanışmayı güçlendireceğini ifade etti.

Açış konuşmalarını takiben Sendikamızın tanıtım filmi izlendi.

Eğitim Seminerinde Av. Dr. Murat Özveri, işçilerin temel hakları konusunda bilgi verdi. Seminerinin ilk günü temsilcilerimizin soruları ve katkıları ile tamamlandı.

Seminerin ikinci günü Sendikamız Eğitim, Basın ve Yayın Uzmanı Merve Demirkıran sosyal medya, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çalışma yaşamında kadınların durumu ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da sosyal güvenlik sistemi ve kıdem tazminatı ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

Sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu