Haberler

Emek, Demokrasi ve Hak Mücadelesinde 60 Yıl!

Temelleri 1951 yılında İpekiş Fabrikası işçilerince atılan ve 1955 yılından itibaren Sümerbank tezgâhtarlarınca devralınan sendikal mücadelemiz, 1962 yılının 26 Kasımında Tez-Büro-İş adıyla kurularak resmiyete kavuşmuştur. 1983 yılında Tez-Koop-İş adını alan sendikamız, işkolunun en köklü sendikası olarak yoluna devam etmektedir.

60 yıldır, kendi köklerinden aldığı güç ile emek, demokrasi ve hak mücadelesinde öncü rol oynayan Tez-Koop-İş Sendikası; bugün, içinde bakanlıklar, üniversiteler, barolar, meslek odaları ve özel sektör perakende zincirlerinin bulunduğu 200’ü aşkın işyerinden 100 bini aşkın üyesiyle birlikte, eşitliğin ve adaletin hüküm sürdüğü; emeğin en yüce değer olduğunun kabul edildiği yarınlara yürümektedir.

60 yıldır üyelerinin ve işçi sınıfının çıkarları için mücadele eden sendikamız, bugün de tüm zorlukların, baskı ve engellemelerin arasından boy vermeyi; üretimden gelen gücünün farkındalığıyla büyümeyi, gelişmeyi, ilerlemeyi sürdürmektedir.

1962 yılının 26 Kasımından bugüne kadar emek ve özveri ile işçi sınıfının daha iyi çalışma ve yaşam koşullarına sahip olması için çaba gösteren tüm üye ve yöneticilerimizi sevgi ve saygı ile anıyoruz.

Dün bugünü kuranların, bugün ise yarını inşa edeceklerin sendikası Tez-Koop-İş’in, demokratik ve sendikal haklar için; eşit, sömürüsüz ve savaşsız bir dünya için nice 60 yıllara umut ve güvenle yürüyeceğini biliyoruz.

Birlikte ve daima el ele…

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu