Manşet Haberler

Eskişehir Şubesinde Eğitim Semineri

Eskişehir şubemizde 9-10 Ocak tarihlerinde işyeri sendika temsilcileri ve üyelerimizin katıldığı eğitim semineri yapıldı.

Seminerlere Eskişehir Şubesine bağlı Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik ve Bozüyük’te bulunan Migros ve Carrefoursa temsilcileri ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Devlet Malzeme Ofisi, Makine Mühendisleri Odası, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Maden-İş Sendikası işyeri sendika temsilcileri katıldı.

Eğitim seminerlerine Genel Sekreter Hakan Bozkurt, Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz, Şube Mali Sekreteri Mustafa Sezer, Şube Eğitim Sekreteri Barış Teker katıldı.

Seminerlerin açış konuşmasını yapan Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz, üye ve temsilcilere yönelik eğitim seminerlerinin sürdürüleceğini belirtti. Seminerlerde sosyal güvenlik uzmanı Mustafa Balkız sosyal güvenlik hakları konusunda, Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen ise temel bordro eğitimi üzerine örneklerle somut açıklamalarda bulundu.

Seminere katılan Genel Sekreter Hakan Bozkurt, işyeri sorunları ve toplu iş sözleşmeleri üzerine açıklamalar yaptı ve işyerlerinde karşılaşılan sorunlara ilişkin soruları yanıtladı. İki gün süren etkinliğe toplam 150 işyeri sendika temsilcisi ve üyemiz katıldı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu