Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Gaziantep Şube Migros İşyeri Sendika Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Gaziantep Şubesine bağlı Migros işyerlerinde çalışan temsilcilerimize yönelik eğitim semineri 19 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Eğitim seminerine Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Gaziantep Şube Başkanı Bilal Öztokmak, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Denetim Kurulu Üyeleri, Uluslararası İlişkiler ve Eğitim Uzmanı Dr. Emirali Karadoğan ile işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

6 Şubat depremlerinde kaybettiğimiz üyelerimizin anılmasından sonra açılış konuşmasını yapan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, sendikal hareketin önemini vurguladı ve şunları söyledi:

“Sendikaların taşıdığı sorumluluk, güvencesizlik ve yoksulluğun kural haline geldiği böylesi dönemlerde çok daha büyük bir önem kazanıyor. Gücünü örgütünden alan Sendikamız, üyelerimizin yaşam standartlarının yüksek enflasyon oranlarına karşı korunması, emeğin ekonomik büyümeden pay alması için mücadele ediyor; bölüşümdeki adaletsizliğe karşı ses yükseltmeyi sürdürüyor.”

Şen, Tez-Koop-İş Sendikası olarak 60 yılı aşkın süredir sendikal mücadelemizi ısrarla ve güvenle sürdürdüğümüzü konuşmasında dile getirdi.

Eğitim Seminerinde Dr. Emirali Karadoğan temel sendikacılık ve temsilcilik ile sendikal ilişkilerde hiyerarşi konularında sunumlarını gerçekleştirdi. Genel Eğitim Sekreterimiz Sebahattin Şen, çalışma yaşamında güncel verilere ilişkin temsilcileri bilgilendirerek bordro okuma eğitimi verdi.

Eğitim semineri temsilcilerin sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu