Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Gaziantep Şubemize Bağlı Adıyaman Üniversitesi İşyeri Sendika Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Gaziantep Şubesine bağlı Adıyaman Üniversitesi işyerinde çalışan temsilcilerimize yönelik eğitim semineri 18 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Eğitim seminerine Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Gaziantep Şube Başkanı Bilal Öztokmak, Şube Eğitim Sekreteri Kübra Açar, Şube Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Said Saygı, Av. Murat Özveri, Türkiye Kalkınma Vakfının deprem bölgesinde görev yapan psikolog ve uzman danışmanlarından oluşan ekibi ile işyeri sendika temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, ”Depremin üzerinden bir yıl geçmesine karşın, depremden kaynaklı sorunların yeterince çözülemediğini görüyor; çalışma hayatına, barınma ve eğitim hakkına yönelik gecikmiş sosyal politikaların daha fazla beklenmeden hayata geçirilmesi gerektiğini bir kez daha vurguluyorum. Tez-Koop-İş Sendikası olarak depremin ilk gününden itibaren halkla birlikte sürdürdüğümüz seferberliği büyüteceğimizi, dayanışmadan bir an olsun vazgeçmeyeceğimizi belirtiyorum. Birlikte iyileşecek, yaralarımızı birlikte saracağız…” ifadelerini kullandı.

Eğitim Seminerinde Av. Dr. Murat Özveri “Çalışma Yaşamında Hukuki Sorunlar” konusunda bilgi vererek temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı. Genel Eğitim Sekreterimiz Sebahattin Şen, çalışma yaşamında güncel verilere ilişkin temsilcileri bilgilendirerek bordro okuma eğitimi verdi.

Türkiye Kalkınma Vakfı uzmanları tarafından travma sonrası stres bozukluğu ve aile bireylerinin gözlemlenmesi konularında bir farkındalık oturumu gerçekleştirildi.

Eğitim semineri temsilcilerin sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu