Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Gaziantep Şubemize Bağlı Harran Üniversitesi İşyeri Sendika Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Gaziantep Şubesine bağlı Harran Üniversitesi işyerinde çalışan temsilcilerimize yönelik eğitim semineri 17 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Eğitim seminerine Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Gaziantep Şube Başkanı Bilal Öztokmak ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Av. Murat Özveri ile işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, sendikal hareketin önemini vurguladı ve şunları söyledi:

‘‘Ne var ki bugün içinde bulunduğumuz koşullar, adil bir bölüşüme değil aksine büyük bir bölüşüm şokunun ortasında olduğumuza işaret ediyor. Bu bölüşüm şoku, emekçinin milli gelirden aldığı payın yüzde 25’lere kadar düşmesinde görülebiliyor. Diğer yandan işçi ve emekçiler mevcut bölüşüm şokunu, yaşam standartlarındaki keskin düşüşle birlikte her gün yeniden deneyimliyor.’’ ifadelerini kullandı.

Eğitim Seminerinde Av. Dr. Murat Özveri “Çalışma Yaşamında Hukuki Sorunlar” konusunda bilgi vererek temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı. Genel Eğitim Sekreterimiz Sebahattin Şen, çalışma yaşamında güncel verilere ilişkin temsilcileri bilgilendirerek bordro okuma eğitimi verdi.

Eğitim semineri temsilcilerin sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu