Haberler

Giresun Şubede Sistematik Eğitimler Devam Ediyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi ve Samsun Devlet Hastanesi’nde çalışan taşeron işçilere seminer verildi.

28 Mart’da Karadeniz Teknik Üniversitesi işçilerine toplu iş sözleşme hakkında seminer gerçekleştirildi.

Şube Başkanı Hüseyin ÖZDEM açılış konuşmasını yaptı. Özdem, “Şubemizde örgütlenmelere devam edeceğiz, taşeron işçisinin kaderini değiştireceğiz. Bu yaptığımız 3. Eğitim bundan sonrada düzenli bir şekilde devam edilecek.” Dedi. Genel Eğitim Danışmanımız Volkan YARAŞIR Toplu iş sözleşmesi süreci hakkında 2 derslik seminer verdi. Ardından örgütlenme uzmanımız Muhlis KARSLI yeni torba yasa ve örgütlenme sürecinin aşamaları üzerine bir sunuş gerçekleştirdi. İşçilerin sorularına yanıtlar verdi. Seminere 110 işçi katıldı. Seminer son derece verimli ve coşkulu geçti.

 

TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİNDE TAŞERON İŞÇİLERİNİN ÖRGÜTLENME ATAĞI DEVAM EDİYOR.

29 Mart’ta taşeron işçilere yönelik Rize’de eğitim semineri yapıldı. Seminerin açılış konuşmasını Şube Başkanı Hüseyin ÖZDEM gerçekleştirdi. Özdem, “Örgütlenme atağımız devam ediyor, eğitim çalışmalarımız düzenli şekilde yapılacaktır” dedi. 65 işçinin katıldığı seminerde sendika nedir?, sendikal örgütlenmenin önemi, neden sendika? ve neden Tez-Koop-İş? içerikli bir eğitim semineri gerçekleştirildi.

Seminer 2 ders üzerinden Genel Eğitim Danışmanımız Volkan YARAŞIR tarafından verildi. Ardından Örgütlenme uzmanı Muhlis KARSLI yasal süreç ve yeni torba yasası hakkında bilgilendirme yaptı. İşçilerden gelen sorulara da cevap verdi. Seminer son derece başarılı ve coşkulu geçti.

GİRESUN ŞUBEMİZİN SAMSUN HASTAHANELERİ TAŞERON İŞÇİLERİ ÖRGÜTLENMESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.

30 Mart’ta Samsun Devlet Hastanesi işçileriyle yapılan toplantının açılış konuşmasını Şube Başkanı Hüseyin ÖZDEM yaptıktan sonra Örgütlenme Uzmanı Muhlis KARSLI işçilere sendikalı olmanın önemi, Sendikaya üyelik güvencesi, Toplu İş Sözleşmesinin getirdikleri, siyasi partilerden sendikaların farklılığı ve biran önce üye olmanın önemini belirtti. Soru ve cevap şeklinde devam etti komisyonların kurulmasıyla toplantı sona erdi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu