Haberler

Muğla Şube Temsilcilerimizle Temel Sendikal Eğitim Yapıldı

Muğla Şubesinde 4-5 Temmuzda, 12 aylık temel sendikal eğitim programının ilki gerçekleştirildi.

Şubeye bağlı toplamda 90 temsilcinin katıldığı seminer programında, sınıf kimliği, bilinci, sendikal yapı, sendikal organlar ve sendikal işleyiş konusu işlendi.

Dört ders üzerinden yürütülen seminerler bir tartışma platformu şeklinde gerçekleşti.

Seminerlerin açılış konuşması Şube Başkanı Hüseyin Yıldız ve Şube İdari Sekreteri Rabia Güner Demirci tarafından gerçekleştirildi.

Hüseyin Yıldız “Muğla Şubesinde yeni bir dönem başlıyor. Bu şube emeğin kalesi olacak, sendika işçinin evi, ekmeği ve geleceğidir. Burayı kendi eviniz kabul edin. Bundan sonra sistemli eğitim çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bilinçli, davasına inanan, emekten yana her arkadaşı göreve davet ediyorum. Sistematik eğitim çalışmalarımızın yanında iç örgütlenmeye de ağırlık vereceğiz, sendikamızı yeniden yapılandıracağız” dedi.

Seminerler Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır tarafından verildi. Eğitimler son derece coşkulu, aktif katılımlı ve verimli gerçekleşti.

Ayrıca, 3 Temmuz 2012’de Fethiye’de, 4 Temmuz 2012 gecesi Denizli’de yerel eğitimler yapıldı. Eğitimlerin sistemli ve düzenli yürütülmesi kararı alındı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu