Haberler

Giresun Şubede Sistematik Seminerler Devam Ediyor

KTÜ ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde çalışan taşeron işçilere yönelik 8. set seminer programı 29 Ağustos Cumartesi günü Rize’de gerçekleştirildi.

Seminere Genel Eğitim Sekreterimiz İsmail Aydın, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Çağdaş Duyar, Giresun Şube Başkanı Hüseyin Özdem ve Şube yöneticileri katıldı. Açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreterimiz İsmail Aydın yaptı. Aydın, “Tez-Koop-İş Sendikası eğitim ve örgütlenme çalışmaları ile Türkiye’de sayılı sendikalarından biridir. Ayrıca işkolunda en büyük sendikadır. Sendikamız, 60 binlere ulaşan üyesiyle işçi sınıfının kalesidir. Sendikamızın iki temel yönelimi var. Eğitim ve örgütlenmeye stratejik önem veriyoruz. Karedeniz’deki taşeron işçi örgütlenmemiz ve Türkiye’ye yayılan taşeron işçilerin örgütlenmesi bunun somut göstergesidir. Türkiye’de taşeron işçilere eğitim veren ve bunu sistematik olarak gerçekleştiren tek sendikayız. Ayrıca bu dönemde seminerlerimizi akademik alandan ve farklı uzmanlardan destek alarak sürdürüyor ve zenginleştiriyoruz. Sendikanıza güvenin ve sendikanıza sahip çıkın” dedi.

 

140’a yakın işçinin katıldığı seminerde “mobing nedir? ve mobinge karşı mücadele yolları” işlendi. Semineri Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır verdi. Seminer iki bölümde gerçekleştirildi.

İkinci bölümün başında Örgütlenme Genel Sekreterimiz Çağdaş Duyar, taşeron işçilerin toplu sözleşme süreci hakkında bilgi verdi. Duyar, “Sendikamızın toplu sözleşme sürecinde temel ilkesi sendikal demokrasi ve çalışanların katılımı, söz ve karar sahibi olmasıdır. Bu noktalara azami dikkat göstereceğiz ” dedi.

Seminer geniş katılımlı gerçekleşti ve dikkatle izlendi. Giresun Şubede eğitim çalışmaları sistemli yürütülmeye devam edecek.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu