Eğitim-Araştırma

Giresun Üniversitesi’nde Temsilcilik Odası Açılışı, Belgesel Gösterimi ve Eğitim Semineri

Giresun Üniversitesi’nde sendika işyeri temsilcilik odası açılışı,  belgesel gösterimi ve sendikal eğitim semineri düzenlendi.

14 Ekim 2021 tarihinde ilk olarak Tez-Koop-İş Giresun Üniversitesi İşyeri Sendika Temsilciliği Odasının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Genel Eğitim Sekreter Sebahattin Şen, Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, Şube İdari Sekreteri Buket Özden, şube yönetim kurulu üyeleri, temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldılar. Açılışta Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hüseyin Peker yer aldı. Burada yapılan konuşmalarda İşyeri Temsilcilik Odası’nın yararlı olması dileği vurgulandı.

İşyeri Sendika Temsilciliği Odasının açılışından sonra Giresun Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Haftası nedeniyle “Yüzleşme” Belgeseli gösterimi gerçekleştirildi. Gösterim öncesinde  Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, meme kanserinin bir toplum sağlığı sorunu durumunda bulunduğunu vurgulayarak; Her sağlık sorununda olduğu gibi hastalığa karşı duyarlılık yaratmak, bunun için koruyucu önlemler almak ve kamu kaynaklarını hastalıktan korunmaya  ve ortadan kaldırmaya yönlendirmek, uygulanması gereken değerli sosyal politikaların başında gelmektedir. Bu politikanın sağlıklı bir toplumun temelini oluşturduğunu  ve yine insanca yaşamın temel kurallarından biri olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum.“ dedi.

Giresun, Trabzon ve Ordu işyerlerinden sendika temsilcisi ve şube kurul üyelerinin katıldığı etkinlikte belgeselin gösteriminden sonra Yönetmen Nejla Demirci üyelerimizden gelen soruları yanıtladı.

Giresun Üniversitesi’ndeki son etkinlik eğitim semineriydi. Seminerde Sendikamız Eğitim Müdürü Hasan Aktaş tarafından “Tez-Koop-İş Sendikasında işçi kurulları ve sendika içi demokrasi” ve  “İşyeri Sendika Temsilcilerinin Görev, Yetki ve Sorumlulukları” sunuldu.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu