Eğitim-Araştırma

İzmir 2 No.lu Şube’de Temsilci Eğitimi Yapıldı

İzmir 2 No’lu Şubemize bağlı işyeri sendika temsilcilerine güncel sendikal sorunlar ve işyeri sendika temsilcilerinin görev yetki ve sorumlulukları ve ayrıca temel iletişim becerileri konularında eğitim verildi.

2 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşen eğitime sendikamızın Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, İzmir 2 No.lu Şube Başkanı Caner Fırat ve Eğitim Daire Müdürü Hasan Aktaş katıldı. İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Caner Fırat’ın açış konuşmasının ardından söz alan sendikamızın Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, son dönemde Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketi ile günlerdir söndürülemeyen orman yangınlarının tüm ülkeyi sarstığını belirtti ve doğal felaketlere karşı bilimsel yaklaşımla etkin önlemler alınmasının zorunlu olduğunu vurguladı. Şen,  sendikal eğitim etkinliklerinin sendikal yaşamın olmazsa olmazı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“İşçi sınıfının ekonomik-demokratik mücadele örgütü olan sendikalar, güçlerini üyelerinin birliğinden, mücadele inancından, dayanışmasından ve sendikal örgüt yaşamına doğrudan katılımından alır.

Sendikaların üyelerine ve temsilcilerine yönelik olarak düzenlediği eğitim çalışmaları, sınıfsal bilinçlenme süreçlerine çok önemli katkı sağlar.

Sendikal eğitim, sınıfsal ve bilimsel öze uygun olarak geliştirildiği sürece demokratik sendikal haklar mücadelesine içerik ve derinlik kazandırır. 

Sendikal eğitim, yaşanan ekonomik, sosyal ve örgütsel sorunların aşılması sürecinde; ortak düşünme, ortak davranış ve ortak mücadele olanaklarını güçlendirir. 

Ve yine sendikal eğitim, ekonomik ve sosyal sorunlarımızı; yeniden değerlendirme, yeniden gözden geçirme ve yeni hedefler belirleme olanağı yaratır.” 

Eğitim, 3 Ağustos 2021 tarihinde Aydın Söke’de devam edecektir.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu