Haberler

Gümüldür Eğitim Tesislerinde 2014 İkinci Etap Eğitim Seminerleri Yapıldı

Sendikamız Sadık Özben Eğitim Tesisleri’nde, Eylül’2014 döneminde gerçekleştirilen yatılı eğitimler tamamlandı.

11-12 Eylül’de Gebze Şubesi, 16-17 Eylül’de Edirne Şubesi, 19-20 Eylül’de İstanbul 4 nolu Şube, 23- 24 Eylül’de İstanbul 1 nolu Şube egitimleri yapıldı. Eğitimlere Genel Başkanımız Osman Gürsu, Genel Eğitim Sekretemiz Haydar Özdemiroğlu, Genel Mali Sekreterimiz Yalçın Çalışkan katıldı.

Açılış konuşmaları yapan yöneticilerimiz, konuşmalarında Türkiye’deki siyasal süreç ve sendikal hareketin durumunu ele aldılar. Genel Başkanımız Osman Gürsu, dünyadaki ekonomik durum, bunun Türkiye’ye yansıması ve olası ekonomik gelişmeler, sendikal hareketin önündeki problemler, sendikamızın sorunları ve önümüzdeki görevler üzerine oldukça kapsamlı değerlendirme yaptı.

İki gün üzerinden yürütülen seminer programında birinci gün küresel jeo-politik, Ortadoğu’daki gelişmeler, Türkiye’nin tranformasyon süreci, sendikal alan ve görevlerimiz üzerinde duruldu. Ayrıca temsilcinin görev ve sorumlulukları ve sendikal yapı içindeki rolü değerlendirildi. Bu semineri Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır verdi. Seminer 5 ders üzerinden yürütüldü.

İkinci gün sosyal güvenlik üzerine Mustafa Balkız kapsamlı ve doyurucu bir sunuş yaptı. Ayrıca katılımcıların sorularına yanıtlar verildi. Yönetmen Nejla Demirci’ nin bir çok uluslararası yarışmada ödül almış “Gündöndü” adındaki belgesel filmi üyeler tarafından dikkatle izlendi. Ergene nehrinin ekolojik yıkımını ve yöre halkının bu yıkımdan korkunç boyutta etkilenmesini anlatan belgesel, sarsıcı etki yarattı. Necla Demirci, film sonrasında ayrıca ekolojik tahribatı ele alan ve ekolojik mücadelenin önemi vurgulayan bir sunuş gerçekleştirdi. Bu çalışma akşam 21’de başladı, 23’de bitti. Önemli bir deneyim oldu. 4 eğitim grubu şeklinde yapılan seminerlere şube başkanları, şube yönetim kurulu üyeleri ve şubeye bağlı işyerlerinden temsilciler katıldı. Toplamda 200′ ün üzerinde üyemiz seminerlere iştirak etti. Seminerler son derece başarılı, işlevli ve inter aktif bir şekilde yürütüldü.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu