Haberler

Gümüldür’de Adana ve Muğla Şube Eğitimleri

Adana ve Muğla Şube seminerleri 11 ve 12 Eylül günleri yapıldı. Seminere Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın, Adana Şube Başkanı Hülya Özcan, Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız katıldı.

Açılış konuşmasını İsmail Aydın yaptı. Aydın, “12 Eylül faşizminin etkileri günümüzde de sürüyor. 12 Eylül işçi sınıfına karşı bir darbeydi. Bugün de işçi sınıfı darbeler yaşıyor. Tarihsel kazanımları gasp ediliyor. Bu gelişmelere karşı barikat oluşturmak, bilinçli ve örgütlü olmayı gerektirir. Seminerlerde bunu amaçlıyoruz.” dedi.

 

Daha sonra söz alan Hülya Özcan ve Hüseyin Yıldız kısa birer konuşma yaptı. Özcan, “Seminerler bize ışık oluyor. Sınıfın şekillenmesini sağlıyor. Adana Şubesi yoluna devam edecek” dedi. Yıldız “Eğitimlerin sürekliliği sendikal faaliyetin güvencesidir” dedi.

Seminerler 4 etapta yürütüldü. 1. etap Necla Demirci tarafından verildi. Belgesel gösterildi. Ekolojik ve sendikal mücadele ilişkisi değerlendirildi. II. etap, Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır tarafından verildi. Türkiye nereye gidiyor teması ele alındı. III. Etabı öğretim üyesi Dilek Bulut verdi. Mobing nedir? ve mücadele yolları anlatıldı. IV. Etabı yine Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır verdi. Sendikal yapı, sendikal organlar, işleyiş, örgüt yapısı ve modeli işlendi. Seminerler başarılı ve katılımlı gerçekleşti.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu