Haberler

Gümüldür’de İstanbul 4 No’lu Şube Eğitim Semineri Yapıldı

Gümüldür tesislerinde düzenli periyodlarla yapılan seminerin ilki İstanbul 4 Nolu Şube ile gerçekleştirildi. 4 bölüm üzerinden yürütülen seminer, Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Aydın, “Türkiye son derece kritik bir dönemden geçiyor. Fiili bir siyasal krizle karşı karşıyayız. Parlamenter sistem tam anlamıyla kilitlendi. Bu koşullar sınıfın aleyhine gelişmeleri beraberinde getirir. Hazırlıklı olmak, kendimizi geliştirmek için seminerlerimiz sistemli yürütülecektir” dedi.

 

Daha sonra söz alan Şube Başkanı Cemal Kement “Eğitimler bizim en büyük silahımız. Şubemizde seminerleri azami oranda gerçekleştireceğiz.” dedi.

Seminerler iki gün, 4 etapta gerçekleştirildi. 8 Eylül’de yapılan birinci etabı Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır verdi. Türkiye nereye gidiyor? Sendikal hareketin görevleri başlıklı tema işlendi. İkinci etap yönetmen Necla Demirci tarafından gerçekleştirildi. Kendi çalışması olan “Gündöndü” belgeseli gösterildi. Ekolojik ve sendikal mücadelenin birliği üzerine bir sunum yapıldı.

9 Eylül’de yapılan semineri Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır verdi. Sendikal yapı, Sendikal organlar, ulusal ve uluslararası ilişki ve örgütlenmeler, bir örgüt ve örgütlenme tipi, modeli olarak sendikalar, sendikal yapıların analizi konuları işlendi. 70 işçinin katıldığı seminerler son derece etkili ve aktif katılımlı gerçekleştirildi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu