Eğitim-Araştırma

İstanbul 1 No’lu Şube’de İşyeri Sendika Temsilcileri İçin Eğitim

Tez-Koop-İş Sendikası İstanbul 1 No’lu Şube’de 20 Kasım 2019 tarihinde Carrefoursa işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim seminerine Tez-Koop-İş Sendikası Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Nejla Önder, Şube İdari Sekreteri Berat Şeker, Şube Mali Sekreteri Nurettin Karaman, Şube Örgütlenme Sekreteri Engin Özlü ve Şube Eğitim Sekreteri Alev Gökmen Tarhan katıldı.

Eğitimin açılış konuşması Tez-Koop-İş Sendikası Genel Sekreteri Hakan Bozkurt tarafından yapıldı. Bozkurt, dünyada ve ülkemizdeki güncel sorunları değerlendirerek işsizliğin karşı karşıya bulunulan en önemli sorun olduğu belirtti. Seminer, iş güvenliği uzmanı Abdülkadir Bingöl’ün temel iş güvenliği eğitimi ve Avukat Olcay Korkmaz’ın bireysel emeklilik sistemi ve iş kanunu konulu sunumlarıyla devam etti.

Seminerin ardından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü ile ilgili bir etkinlik düzenlendi. Sendika temsilcileri etkinlik kapsamında günün tarihçesiyle ilgili bilgiler vererek şiir dinletisi gerçekleştirdi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu