Eğitim-Araştırma

İzmir 1 No’lu Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız İzmir 1 No’lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 23-24 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, sendikal eğitimin sınıfsal ve bilimsel öze uygun olarak geliştirildiği sürece demokratik sendikal haklar mücadelesine yeni içerik ve boyutlar kazandıracağını belirtti.

İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Mert Özen seminer açılışında yaptığı konuşmada eğitim seminerinin faydalı olacağını dile getirerek programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açış konuşmaları ardından Tez-Koop-İş tanıtım filmi izlendi.

Eğitim seminerinde Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran sosyal medya ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında sunumunu gerçekleştirerek yeni teknolojik gelişmelerin takip edilmesinin gerekliliğini vurguladı ve yaşamın her alanında eşitlik sağlandığı takdirde toplumun ve ülkenin gelişeceğinin altını çizdi. Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız, Sosyal Güvenlik Kurumu yardımları ve emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevaplandırdı.

Seminerin ikinci günü hukukçu  Dr. Murat Özveri, sendikal hareketin tarihinden bahsederek yasal haklar konusunda temsilcileri bilgilendirdi. Eğitim semineri temsilcilerimizin soruları ve katkıları ile tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu