Eğitim-Araştırma

İstanbul 1 No’lu Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız İstanbul 1 No’lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 31 Mayıs ve 1 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen çalışma yaşamı ve sendikal sorunlara ilişkin birçok temel konunun işleneceği seminerin faydalı olmasını dileyerek Tez-Koop-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu adına temsilci ve üyeleri selamladı.

İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Özcan Kopal da seminer açılışında yaptığı konuşmada düzenlenen eğitim seminerlerinin önemine vurgu yaparak sendikal örgütlülüğün daha da güçleneceğinin altını çizdi.

Açış konuşmalarını takiben Sendikamızın tanıtım filmi izlendi.

31 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen eğitim seminerinin ilk gününde Sendikamız Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran sosyal medya, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çalışma yaşamında kadınların durumu ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da sosyal yardımlar, kıdem tazminatı ve emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

Eğitim seminerinin ikinci gününde Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı  Av. Tülay Javanshır, toplu iş sözleşmesi süreci ve grev ile ilgili temsilcileri bilgilendirdi. Sendikamız Genel Sekreteri Hakan Bozkurt da eğitimin devamında çalışma yaşamında güncel sorunlar ve sendikal mücadele üzerine konuşmasını gerçekleştirdi. Eğitim semineri temsilcilerin soruları ve katkılarıyla sertifika töreni gerçekleştirilerek tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu